نوع خبر 
 
 
‎در سازمان زمین شناسی کشور آغاز بکار کرد
‎چهارمین کنگره بین المللی متخصصان جوان علوم زمین
‎چهارمین کنگره بین المللی متخصصان جوان علوم زمین (YES) آغاز بکار کرد.

 ‎به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های کاربردی علوم زمین، این کنگره با شعار کاهش مخاطرات زمین شناختی، منابع انرژی برای نسل آینده از امروز در محل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور آغاز شده است و تا هشتم ماه جاری ادامه دارد. ‎از محورهای کنگره YES می توان به علوم زمین برای جامعه، زمین شناسی و منابع معدنی، زمین شناسی بنیادی، زمین شناسی نفت، زمین شناسی پزشکی و زیست محیطی، زمین شناسی آب و تغییرات اقلیم، مخاطرات زمین شناختی، کاربرد ژئوانفورماتیک در علوم زمین و میراث زمین شناختی اشاره کرد.
‎مرکز پژوهش های کاربردی علوم زمین نیز با رویکرد تغییر اقلیم و هیدرولوژی در این کنگره شرکت کرده است. دکتر شهبازی دبیر علمی رویکرد یاد شده طی ایراد سخنانی در این کنگره تازه ترین پژوهش ها در خصوص تغییر اقلیم را به گوش متخصصان جوان رساند. وی با اشاره به این که گرچه وقوع نابهنجاری های اقلیمی در طول تاریخ زمین متداول بوده است، تاکید کرد: اما اصطلاح " تغییر اقلیم " بیشتر نشان دهنده تغییرات سریع و ناگهانی است که از آغاز قرن 21 آغاز شده است. وی گفت: چنین تغییراتی بقدری سریع رخ داده است که منجر به ناپایداری محیط زیست و عدم انطباق آن با بسیاری از تغییرات شده است.
‎دبیر علمی رویکرد تغییر اقلیم و هیدرولوژی افزود: این اثرات در وقوع رخدادهای فرینی به چشم می خورد که عملکرد اکوسیستم ها و چرخه های زیستی را تحت الشعاع قرار داده اند.
‎شهبازی اضافه کرد: تغییر اقلیم و آثار آن نظیر بحران های آب، میراث ناخواسته ای برای نسل آینده اندکه ضرورت دارد تصمیم گیری های مشارکتی صحیحی برای مقابله با آنها اتخاذ شود.
‎در حاشیه برگزاری این کنگره بین المللی، نمایشگاهی جانبی نیز با حضور متخصصان جوان علوم زمین در حال برگزاری است که با محورهای سنگ های قیمتی، جواهرات، ژئوتوریسم و ژئوپارک، انتشارات، عکس و نقاشی، تغییر اقلیم و محیط زیست، غارشناسی و کوهنوردی، صنایع دستی و معدن و صنایع معدنی به ارائه دستاوردهای خود پرداخته اند.

يکشنبه 5 شهريور 1396  16:7

آخرين تاريخ بازديد : جمعه 29 تير 1397  4:23:7
تعداد بازديد از اين خبر : 2148
کدخبر : 90